Lubaczów
szukaj
Czwartek, 2 grudnia 2021r.

Invest in Lubaczow


Wiadomości

Miasto

Urząd

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

Ochrona Środowiska

Dostępność

x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Odkryć w sobie „Efektywnego Obywatela”
01-06-2015 08:05

Każda młoda osoba ma w sobie przywódcę, ale nie wszyscy potrafią go w sobie obudzić. Projekt „Efektywny Obywatel” realizowany przez grupę nieformalną „Aktywistki Przyszłości” we współpracy z Urzędem Miejskim w Lubaczowie i Stowarzyszeniem STOP- KLATKA, pomaga w tym młodym ludziom z Lubaczowa i okolic.

W celu zainspirowania młodzieży do większej aktywności społecznej przeprowadzono pierwszy etap projektu- warsztaty obywatelskie (21 - 22 maja 2015 r.) w których udział wzięli, otwarci na dokonywanie zmian w swoim otoczeniu, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa oraz uczniowie lubaczowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jedna z uczestniczek projektu wspomina:
- Na warsztacie dowiedziałam się jakie wartości ma lider, jak działa i co może dać innym ludziom.

Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki projektu mieli szansę spróbować indywidualnej i grupowej pracy, wspólnie odkrywali w sobie cechy lidera oraz tworzyli miasto swoich marzeń, a wcielając się w rolę osób z określonych grup społecznych mieli możliwość poznania perspektywy drugiego człowieka i jego spojrzenia na świat. Dowiedzieli się również jak wyznaczać sobie cele, a potem zaplanowali własną drogę do jego osiągnięcia.
Dzięki nowym umiejętnościom, wiedzy, a przede wszystkim doświadczeniu uczestnicy i uczestniczki projektu mogą teraz skuteczniej przekonywać do własnych pomysłów, działać oraz inspirować siebie i innych do zmian społecznych we własnym otoczeniu. Teraz przyjdzie czas na poszukiwanie sojuszników i partnerów zaplanowanych podczas warsztatu inicjatyw z udziałem mieszkańców naszego miasta.

- W trakcie warsztatów nauczyłam się współpracy z innymi ludźmi, a tego się najbardziej obawiałam-powiedziała na zakończenie warsztatu jedna z uczestniczek.

- Przyznam szczerze, że wcześniej działalność społeczna była mi obojętna, a po tych warsztatach i spotkaniu z ludźmi, którzy działają, nabrałem ochoty, by robić coś dla innych – podzielił się z kolei inny uczestnik spotkania.

   


                  

Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, który realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

wstecz


Informacje wprowadził: , 2015-06-01
Ostatnia modyfikacja: , 2015-06-01
InspireHub - GIAP

NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
+48 16 632 80 19
+48 606 369 234
realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2020 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra