Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Lubaczowianie zdobyli Kraków!
13-11-2015 09:19

II Krakowski Bieg Niepodległości, który odbył się 8 listopada br. został zdominowany przez lubaczowskich biegaczy, którzy zostali wybrani "Najlepszą Firmą" podczas zawodów, jak również zwyciężyli w klasyfikacji "Najzdrowsza Firma"!

Zawody w których wystąpiła 44 osobowa grupa biegaczy z Lubaczowa to promująca aktywny tryb życia i wychodząca naprzeciw historii reaktywacja Krakowskiego Biegu Niepodległości o długości 10 kilometrów.

Patriotyczne bieganie dla zdrowia i świetnego samopoczucia to najlepszy sposób na uczczenie Święta Niepodległości – czytamy na stronie organizatora.

W niedzielę, 8 listopada biegacze wyruszyli o 6 rano z Kompleksu Sportowego przy ulicy Słowackiego w Lubaczowie. Bieg w Krakowie rozpoczął się o godzinie 12, więc nasi reprezentanci mieli zaledwie 6 godzin na przejazd, rozgrzewkę i pojawienie się na linii startu.

Mimo mocno napiętego kalendarza lubaczowianie zaprezentowali się znakomicie – w kategorii Open drugie oraz trzecie miejsce należało do mieszkańców Lubaczowa. Na mecie z czasem 36 minut i 48 sekund zameldował się Mateusz Rawski, minutę i 40 sekund później przybiegł Stanisław Ważny.

Szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dawid Maszlanka (00:42:31), a 22 był Kamil Kawalerski (00:43:14) – obaj w kategorii do lat 18 byli najlepsi i uzyskali odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W grupie mężczyzn w wieku 50-59 zwyciężył Janusz Kornaga, który był niemal o półtorej minuty minuty szybszy od drugiego zawodnika w swojej kategorii.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również lubaczowskie biegaczki, które w dwóch kategoriach zajmowały podium medalowe – na drugim miejscu z czasem 00:59:52 znalazła się Janina Rawska, a Beata Ferenc w kat. 40-49 zajęła trzecie miejsce przebiegając trasę 10 kilometrów w 53 minuty i 41 sekund.

Lubaczowianie okazali się również "Najlepszą" oraz "Najzdrowszą" grupą uczestniczącą w zawodach – pokonując m.in. zespoły "Nokia", "16 Batalion Powietrzono Desantowy" a także krakowską firmę promującą zdrowy tryb życia "All For Body".