x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Inauguracja MAAWsport Ligi i Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, wygrana AS Procadii w IV Lidze Podkarpackiej!
15-11-2015 23:56

W weekend, czternastego i piętnastego listopada swoje rozgrywki rozpoczęły zespoły biorące udział w ALPS oraz halowej lidze piłki nożnej – MAAWsport Liga. Dodatkowo w niedzielę, IV-ligowy zespół siatkówki z Lubaczowa wygrał w Dukli z liderem 3:1.

Na hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia odbyły się inauguracje rozgrywek, organizowane przez lubaczowski MOS przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz firm: MAAWsport, TRAPER, GigantSport, oraz MAT-BUD z Lubaczowa. Dodatkowo swoje wyjazdowe spotkanie z liderem w Dukli wygrali siatkarze Procadii.

W sobotę, 14 listopada o godzinie 15:00 na hali przy ulicy Kościuszki odbyły się spotkania 1 kolejki MAAWsport Ligi, w których udział bierze 10 drużyn, m.in obrońca tytułu halowego mistrza w piłce nożnej - KORMED Lubaczów oraz finalista poprzednich rozgrywek TRAPER Lubaczów. W turnieju grają również inne zespoły, które brały udział w sezonie 2014/2015, a także 4 nowe zespoły - Czerwoni Cewków, Tentegesy Łukawiec, Czarni Oleszyce oraz Kolegium Sędziów z powiatu lubaczowskiego.

Już w pierwszej kolejce juniorzy z Lubaczowa rozegrali spotkanie między sobą, a aktualny mistrz - KORMED zanotował szczęśliwy remis w spotkaniu z Kozak Squadem. "Strażacy" z Lubaczowa w swoim spotkaniu z Czerwonymi z Cewkowa zdobyli 3 pkt., a Sędziowe przegrali z ubiegłorocznym finalistą – Traperem. Czarni Oleszyce w ostatnim spotkaniu kolejki wygrali z ciekawie nazywającymi się zawodnikami z Łukawca – Tentegesy ulegli 6:3.

Tentegesy Łukawiec

Udział w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej potwierdziło 7 drużyn, jednak w tę niedzielę, 15 listopada rozegrane zostały jedynie dwa spotkania. TiS Stare Oleszyce zwyciężył 3:0 z Gminą Lubaczów, a w pięciu setach Sanitex okazał się lepszy od Akademii Sportu ze Starego Dzikowa. W rozgrywkach udział biorą jeszcze trzy zespoły – Akademii Sportu z Młodowa oraz Procadii z Lubaczowa, a także Progress Lubaczów.

Wyniki 1 kolejki ALPS:
TiS Stare Oleszyce 3 : 0 Gmina Lubaczów
Sanitex Lubaczów 3 : 2 AS Stary Dzików

Jedne jak i drugie rozgrywki odbyły się na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie przy ulicy Kościuszki 161.

Niezwykle cenne zwycięstwo zanotowali podczas wyjazdowego spotkania do Dukli siatkarze AS Procadii Lubaczów. Podczas 6 kolejki Grupy 2, IV Ligi Podkarpackiej Siatkówki Mężyczyzn, lubaczowianie wygrali 3:1 z SKS MOSiR Dukla i tym samym umacniają się w czołówce zespołów walczących o baraże do III Ligi.

W Dukli siatkarze z Lubaczowa ulegli gospodarzom tylko w pierwszym secie – przegrywając 26:24, w drugim zespół prowadzony przez Tomasza Kidę po równym secie zdołał doprowadzić do wyniku 1:1, wygrywając set 23:25. Trzeci set to całkowita dominacja gości z Lubaczowa, wynik 7:25 zaskoczył kibiców w Dukli. Czwarty set, w którym SKS próbował nawiązać kontakt z dobrze dysponowanymi siatkarzami z Lubaczowa zakończył się porażką lidera 17:25. Zwycięstwo 1:3 podopiecznych Tomasza Kidy, które dobrze świadczy o tym młodym zespole z Lubaczowa.