Lubaczów
szukaj
Środa, 23 września 2020r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Środowiska

Organizacje

Dostępność

Aktualności drukuj
Biegomania Lubaczów na Nemzeti Bor Maraton 2016
20-05-2016 08:23


Od 15 do 17 maja z ramienia Urzędu Miejskiego w Lubaczowie reprezentacja biegaczy Biegomania Lubaczów wzięła udział w zawodach Nemzeti Bor Maraton 2016 w zaprzyjaźnionym, partnerskim mieście Érd na Węgrzech.Bieg miał charakter promocyjny, a jego głównym zadaniem było integrowanie środowisk sportowych oraz rozpowszechnienie informacji na temat winnic z różnych regionów Węgier. Zawodnicy reprezentujący Polskę oraz Węgry w spokojnym tempie przebiegli dystans półmaratonu liczący 21 kilometrów, poznając walory kulturowe i turystyczne regionu Érd.

Poniedziałkowe zawody, rozpoczynające się o godzinie 9:00, poprzedziła wspólna rozgrzewka. Zawodnicy w pierwszej fazie biegu przemierzali najbardziej wymagającą część trasy, biegnącej przez osiedla miasta Érd. Kolejny etap biegu stanowił teren równy oraz tzw. zbiegi. Meta usytuowana została w pięknym Martonvásári Park Természetvédelmi Terület. Lubaczowianie zdominowali bieg, wygrywając w kategorii mężczyzn i kobiet.

Po zakończonych zawodach odbyło się spotkanie w Centrum Sportu znajdującym się przy Érd Arenie. Reprezentacja Lubaczowa, w towarzystwie przedstawicieli Rady Miasta Érd i gospodarza kompleksu, miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem obiektu oraz dyscyplin sportowych, które są tam rozwijane.

Érd Arena to hala sportowa połączona z 12-torową pływalnią z pełnym wyposażeniem. W hali swoje spotkania rozgrywa Érdi VSE– pierwszoligowa drużyna piłki ręcznej kobiet, zdobywca III miejsca w Nemzeti Bajnokság w sezonach 2012/13, 2013/14 oraz 2014/15. To również miejsce, w którym spotkania międzynarodowe rozgrywa kobieca reprezentacja Węgier w piłce ręcznej. Miasto Érd słynie z tej dyscypliny. Obecnie 4 zawodniczki erdeńskiego klubu występują w narodowej reprezentacji. Ponadto w obiekcie swoje pasje rozwija kilka tysięcy młodych osób posiadających licencje zawodnicze. Lubaczowianie mieli okazję zobaczyć trening drużyny kobiet w piłce siatkowej oraz reprezentacji Węgier kobiet w piłce ręcznej. Na halę sportową składają się również sale dla sportów zapaśniczych. W kompleksie Centrum znajdują się ponadto boiska piłkarskie, składane trybuny i sale konferencyjne.

Wizyta w Centrum Sportu została zwieńczona konferencją, podczas której delegacja z Lubaczowa poznała system szkolenia i koncepcję rozwoju sportu w Érd. W konferencji uczestniczył również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, który nawiązał wstępną współpracę z menadżerami klubów sportowych z miasta partnerskiego. Wieloletni rozwój i ciężka praca, jaką wykonali trenerzy, menadżerowie, radni, jak również zarządcy tego obiektu, wywarły ogromne wrażenie na mieszkańcach Lubaczowa. Centrum w najbliższych miesiącach będzie rozbudowywane – wokół boiska piłkarskiego powstaną trybuny i obiekty zamknięte, na których będzie można trenować tenis ziemny, taniec, squash i wiele innych dyscyplin. Na zakończenie spotkania lubaczowska delegacja otrzymała pamiątkowe szaliki klubowe i gadżety.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie okolicy, m. in. podziwianie rzeki Dunaj ze wzniesienia zwanego "Wysokim Portem”, znajdującego się przy nieistniejącej już cegielni z lat 50. oraz portu, który służył do załadunku cegły potrzebnej do odbudowy Budapesztu i całych Węgier.

Wtorkowe przedpołudnie rozpoczęło się od zwiedzania Węgierskiego Muzeum Geograficznego, które było ostatnim punktem pobytu lubaczowian. Po wizycie w muzeum delegacja wyruszyła w drogę powrotną do Polski.

Biegomania Lubaczów pragnie podziękować władzom Miasta Lubaczowa za zorganizowanie wyjazdu oraz władzom Miasta Érd za zaproszenie, miłe przyjęcie i kapitalne przygotowanie zawodów. Możliwość wzięcia udziału i wystartowania w biegu było dla nas ogromnym przeżyciem, wspaniałym doświadczeniem, a przede wszystkim wyróżnieniem. Podziękowania kierujemy również do Pani Ewy Majchrowskiej Sebestyénné oraz Pani Angeli Barackayne Komonyi za tłumaczenie i opiekę na miejscu.” – podsumował Stanisław Ważny, przedstawiciel grupy Biegomania Lubaczów.

wstecz


Informacje wprowadził: , 2016-05-20
Ostatnia modyfikacja: , 2016-05-20


Powszechny Spis Rolny 2020
InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra