Lubaczów
szukaj
Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

LS

Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

x

Organizacje

Aktualności drukuj
20-02-2017 11:51


Konferencja odbędzie się 2 marca br. w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie jest kontynuacją konferencji "Nowe perspektywy i formy współpracy w ramach przygranicznej polsko-ukraińskiej sieci parków przemysłowych", która odbyła się 15 grudnia 2015 r. Miała na celu informację i promocję terenów inwestycyjnych przygotowanych u nas oraz u partnerów na Ukrainie.


W wyniku realizacji projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina w naszym mieście został przygotowany teren przeznaczony dla działalności wytwórczo-przemysłowej, łącznie ponad 23 ha. Wartość wykonanych prac to ponad 4,6 mln zł. Jest to w pełni uzbrojony teren inwestycyjny, dobrze skomunikowany, w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej. 29 grudnia 2016 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów rozszerzające Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec o tereny Parku Przemysłowego Lubaczów.

Konferencja skierowana jest do:
  • przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Parku Przemysłowym Lubaczów i innych obszarach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec,
  • ludzi biznesu z Polski i Ukrainy, pragnących uzyskać aktualną wiedzę na temat możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w obu krajach,
  • instytucji otoczenia biznesu, pracujących na rzecz przedsiębiorców,
  • samorządów zainteresowanych pozyskiwaniem inwestycji gospodarczych na swoim terenie.
Mamy nadzieję, że nasza konferencja będzie dla uczestników źródłem aktualnej wiedzy o planach rozwoju gospodarczego Polski, o uwarunkowaniach i możliwościach inwestowania, o perspektywach dla biznesu ukraińskiego w Polsce i polskiego na Ukrainie. Chcemy też, aby przedstawiciele biznesu oraz samorządów mogli zapoznać się z procesem tworzenia ofert inwestycyjnych i standardów obsługi inwestorów, zgodnie z wytycznymi instytucji odpowiedzialnych za upowszechnianie ofert i budowanie płaszczyzny kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami i samorządami. Naszą intencją jest też, aby przedsiębiorcy pozyskali wiedzę, jak zdobywać kompletne informacje, niezbędne do planowania i przygotowania inwestycji, o dostępnych ulgach i ułatwieniach, o perspektywach rozwoju szkolnictwa zawodowego. Podczas obrad opowiemy też o procesie tworzenia Parku Przemysłowego Lubaczów, osobom zainteresowanym zapewniamy wizytę studyjną w Parku. Staraliśmy się tak dobrać tematykę i osoby prelegentów, aby konferencja była wydarzeniem ciekawym i pożytecznym. Ufamy też, że nasze wydarzenie będzie okazją do indywidualnych spotkań i rozmów z ekspertami, przedstawicielami biznesu i instytucji pracujących na rzecz przedsiębiorców.

Patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Patronatu medialnego udzieliły: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, portal Elubaczow, Życie Podkarpackie, Lubaczów.pl - informator miejski.

Zgłoszeń na konferencję należy dokonywać do 24 lutego - szczegóły w formularzach poniżej.

Dodatkowych informacji o konferencji udziela Pan Paweł Głaz – inspektor ds. obsługi inwestorów w Urzędzie Miejskim,
tel. 16 6328010 w. 42
e-mail:


Pliki do pobrania
>> program.docx
>> formularz_zgloszeniowy.docx
>> plakat__maly.jpg
wstecz


Informacje wprowadził: , 2017-02-20
Ostatnia modyfikacja: , 2017-02-20


KALENDARZ

26
KWI

XLVIII
Zwyczajna Sesja
Rady Miejskiej

26
KWI

Promocja tomiku poezji
i wystawa zdjęć
Barbary Mazurkiewicz

27
KWI

„Las z mojej książki”
etap I

27
KWI

„Leśne Potyczki”
etap I

28
KWI

W moim ogródeczku
- Wiosenna Giełda Ogrodnicza

2
MAJ

Piknik charytatywny "Promyk dla Leny"

5
MAJ

Konkurs fotograficzny
(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

15
CZE

„Las z mojej książki”
etap II

15
CZE

„Leśne Potyczki”
etap II

16
CZE

III Lubaczowska Piątka
II Dziesiątka
Marsz Nordic WalkingInspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra