Lubaczów
szukaj
Niedziela, 27 maja 2018r.

LS

Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

x

Organizacje

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Konferencja gospodarcza "Park Przemysłowy Lubaczów - Brama na Wschód"
07-03-2017 10:24


Konferencja odbyła się 2 marca br. w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie to było kontynuacją konferencji "Nowe perspektywy i formy współpracy w ramach przygranicznej polsko-ukraińskiej sieci parków przemysłowych", która miała miejsce 15 grudnia 2015 r., a jej celem była informacja i promocja terenów inwestycyjnych przygotowanych w Lubaczowie oraz u partnerów na Ukrainie.


Wydarzenie skierowane było do:
  • przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Parku Przemysłowym Lubaczów i innych obszarach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec,
  • ludzi biznesu z Polski i Ukrainy, pragnących uzyskać aktualną wiedzę na temat możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w obu krajach,
  • instytucji otoczenia biznesu, pracujących na rzecz przedsiębiorców,
  • samorządów zainteresowanych pozyskiwaniem inwestycji gospodarczych na swoim terenie.
W wyniku realizacji projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina w naszym mieście został przygotowany teren przeznaczony dla działalności wytwórczo-przemysłowej, łącznie ponad 23 ha. Wartość wykonanych prac to ponad 4,6 mln zł. Jest to w pełni uzbrojony teren inwestycyjny, dobrze skomunikowany, w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej. 29 grudnia 2016 r. ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów rozszerzające Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec o tereny Parku Przemysłowego Lubaczów. Spotkanie w MDK miało zwrócić uwagę przedsiębiorców i władz rządowych oraz wojewódzkich na potencjał naszego regionu.

Podczas konferencji, którą prowadziła Krystyna Olesińska – Kierownik Wydziału PR Departamentu Informacji i Komunikacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, omówiono niezbędne zagadnienia potrzebne do planowania i przygotowania inwestycji, przedstawiono dostępne ulgi i ułatwienia, mówiono o perspektywach rozwoju szkolnictwa zawodowego. Spotkanie stało się także źródłem aktualnej wiedzy o planach rozwoju gospodarczego Polski, o uwarunkowaniach i możliwościach inwestowania, o perspektywach dla biznesu ukraińskiego w Polsce i polskiego na Ukrainie. Jednak najważniejszym zagadnieniem była oferta inwestycyjna Lubaczowa, a w tym Park Przemysłowy Lubaczów, jako obszar SSE Euro-Park Mielec.

W konferencji uczestniczyło około 130 osób, w tym: przedsiębiorcy z Polski i Ukrainy, przedstawiciele izb gospodarczych, parlamentarzyści, samorządowcy, prawnicy, managerowie, eksperci w dziedzinie handlu oraz przedstawiciele mediów. Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili m.in.: Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Sekretarz Komitetu Polityki Przemysłowej i Przedsiębiorczości, Prezydent Ukraińskiej Sieci Parków Przemysłowych Mychajło Chmil, Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Oleh Mandiuk, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pawliuk, Radca ds. ekonomicznych Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie dr Anna Wisniewski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Andrzej Nepelski, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu Krzysztof Ślęzak, Prezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota i wiceprezes Oleg Dubisz (UA), przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu: Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Monika Zdrojek oraz pełnomocnik Zarządu ds. współpracy z SSE Mirosław Odziemczyk, dyrektor Ukraińskiej Sieci Parków Przemysłowych Ihor Nykołyn. Na sali obrad obecna była również młodzież ze szkół średnich z Lubaczowa i Oleszyc wraz z opiekunami.

Patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Patronatu medialnego udzieliły: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, portal Elubaczow, Życie Podkarpackie, Lubaczów.pl - informator miejski.

Relacje z konferencji na stronach mediów i uczestników:


GALERIA ZDJĘĆ

 
wstecz


Informacje wprowadził: , 2017-03-07
Ostatnia modyfikacja: , 2017-03-07


KALENDARZ

25-27
MAJ

Festiwal Questingu

27
MAJ

XIII Wojewódzka
Majówka Pszczelarska

28
MAJ

IV Lubaczowska Przedszkoliada Piłkarska

9
CZE

MOTOSERCE

15
CZE

„Leśne Potyczki”
etap II

16
CZE

III Lubaczowska Piątka
II Dziesiątka
Marsz Nordic Walking

16
CZE

Koncert
Michał SzpakInspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra
[Zamknij]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.