Lubaczów
szukaj
Poniedziałek, 25 czerwca 2018r.

LS

Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

x

Organizacje

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Lubaczów na Forum Gospodarczym Polonii Świata
08-09-2017 11:37


W dniach 4 – 5 września przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie uczestniczyli w II Forum Gospodarczym Polonii Świata, którego gospodarzem było miasto Tarnów.

Forum Gospodarcze Polonii Świata stało się miejscem spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami Kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową. W Tanowie debatowano o miejscu Polonii w polskiej gospodarce i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Wspólnie szukano odpowiedzi na pytania; co zrobić, by ułatwiać polonijnym przedsiębiorcom inwestowanie w Polsce, zaś polskim podbijanie zagranicznych rynków. Wszystko z udziałem polonijnych organizacji biznesowych z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz krajów byłego bloku WNP. Liczne spotkania, B2B, panele dyskusyjne oraz imprezy integracyjne sprzyjały w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów. W trakcie Forum rozmawiano o współpracy polonijnych izb handlowych z różnych krajów i powołaniu Unii Gospodarczej Polonii Świata, której zadaniem ma być m.in. integracja polskich przedsiębiorców z partnerami zagranicznymi oraz skuteczne działanie na rzecz internacjonalizacji polskich firm.
Dzięki tarnowskim spotkaniom wielu Polonijnych oraz polskich przedsiębiorców, pozyskało partnerów oraz rozpoczęło współpracę, wymianę handlową i dostęp do nowych, atrakcyjnych rynków zbytu.

Uczestnicy Forum, wśród nich wiele autorytetów z zainteresowaniem i uwagą wsłuchiwali się propozycjom, sugestiom oraz uwagom środowiska biznesowego Polonii, które doskonale zna reguły, obyczaje i dobre praktyki jakie należy stosować i wykorzystywać na rynkach zewnętrznych. Spotkanie stało się strefą przedsiębiorczości, dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu polonijnych organizacji biznesowych z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz krajów byłego bloku WNP.

Liczne spotkania, B2B, panele dyskusyjne oraz imprezy integracyjne sprzyjały w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów.

Podczas Forum zaprezentowano ofertę inwestycyjną miasta Lubaczów wraz z preferencyjnymi warunkami pomocy publicznej obowiązującej w specjalnej strefie ekonomicznej oraz oferowaną przez gminę miejską. Możliwość współpracy pracodawców ze szkolnictwem zawodowym oraz kooperacji z miejskimi zakładami produkcyjnymi wzbudziło spore zainteresowanie wśród uczestników. Było to cenne spotkanie Lubaczowa z Polonią Gospodarczą Świata na tarnowskiej ziemi.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Lubaczowie na II Forum Gospodarczym Polonii Świata w Tarnowie:
  • Janusz Waldemar Zubrzycki - Zastępca Burmistrza Miasta,
  • Paweł Głaz - samodzielne stanowisko ds. obsługi inwestorów.

Paweł Głaz

wstecz


Informacje wprowadził: , 2017-09-08
Ostatnia modyfikacja: , 2017-09-11


KALENDARZ

28
CZE

51. zwyczajna sesja
Rady Miejskiej

29
CZE

Uroczystość Świętego
Piotra i PawłaInspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra