Lubaczów
szukaj
Czwartek, 21 lutego 2019r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
„Wszystko dobre, co się dobrze kończy” – podsumowanie działalności IX Kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lubaczowa
21-06-2018 13:14

20 czerwca 2018r. w Urzędzie Miejskim odbyło się zakończenie IX  kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. My, młodzi radni, mieliśmy okazję do rozmowy, podsumowania całej kadencji i snucia planów na przyszłość w towarzystwie Pana Burmistrza i przedstawiciela  Rady Miasta Lubaczowa. W związku z powyższym pragnę opisać i podsumować nasze całoroczne działania.

Pod koniec 2017 roku został wybrany zarząd Rady w składzie: przewodnicząca – Małgorzata Cencora, zastępca przewodniczącej – Aleksandra Szałańska oraz sekretarz – Karol Dobrowolski. Nasze działania rozpoczęły się warsztatem „Znajdź pomysł na siebie”  z Panem Arkadiuszem Nepelskim, który wprowadził nas w świat samorozwoju i ukierunkował naszą przyszłość. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak nasze osobiste możliwości możemy przenieść na działalność w Radzie. Następnie kilku radnych wzięło udział w „Chłopskiej Grze Biznesu”, w której nasze przedstawicielki - Aleksandra Szałańska i Kinga Maksymowicz zajęły trzecie miejsce.

Gdy wiosna dodała nam nowej siły i energii, przyszedł czas na pomoc potrzebującym. Wspólnie z Urzędem Miejskim i Stowarzyszeniem Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „Nasza Przyszłość” zorganizowaliśmy piknik rodzinny „Promyk dla Lenki”, który odbył się 2 maja 2018r. w Zespole Parkowo – Zamkowym w Lubaczowie. My - MRM oraz lokalna młodzież zaangażowaliśmy się mocno w przygotowania i poszukiwanie sponsorów. Podczas wydarzenia było wiele okazji, aby wesprzeć Lenę Medyńską, która cierpi na Zespół Pradera-Williego. Udało nam się zebrać ponad 10 000 złotych, które zostały przekazane rodzicom Dziecka.

Razem ze Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji, działającym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, zorganizowaliśmy konferencję Open Space pt. „Pasja pomysłem na życie”. Moderatorką była Pani Aleksandra Chodasz, a reszta osób niezależnie od tego, czy była doświadczonym przedsiębiorcą, czy uczniem, mogła porozmawiać w atmosferze kuluarowej przy kawie. Tematów do dyskusji  było wiele, podczas tych kilku godzin nabraliśmy pewności siebie oraz odwagi do realizowania swoich celów.

Oprócz wyżej wymienionych działań członkowie naszej Rady brali udział również w innych projektach, takich jak: „Międzypokoleniowe smaki życia”, „Sztuka pamięci – wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa” oraz „TOGETHER WE ARE EU”, który odbywał się w naszym mieście partnerskim Levice na Słowacji.

Zwieńczeniem całej kadencji był zaplanowany przez nas koncert młodego, sławnego rapera – Żabsona. Młodzież Lubaczowa i okolic wpadła w wir zabawy 16 czerwca br. na płycie naszego rynku.

Ta kadencja była owocna w pracę na rzecz młodzieży i potrzebujących. Spotkania z naszymi rówieśnikami w szkołach pomogły w promocji i poznaniu MRM. Osobiście chciałabym, aby każda następna Młodzieżowa Rada była coraz lepsza, a jej funkcjonowanie było widoczne w całym mieście. Jako przewodnicząca IX Kadencji pragnę wszystkim Radnym i wolontariuszom podziękować za ten wspaniały, wytężony rok i życzę szczęścia oraz powodzenia w dalszych działaniach na terenie naszego miasta i poza nim.

 

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta IX Kadencji

Małgorzata Cencora

wstecz


Informacje wprowadził: , 2018-06-21
Ostatnia modyfikacja: , 2018-06-27
KALENDARZ

11-23

LUTEGO
Ferie zimowe
z MDK

11-23

LUTEGO
Sportowe Ferie
z MOSiR

21
LUTEGO

V zwyczajna sesja
Rady Miejskiej

22
LUTEGO

Promocja książki „Dzieje lasów lubaczowskich”

24
LUTEGO

Koncert Galowy
„Kresy" i Przyjaciele”

26
LUTEGO

Mistrz Ortografii
Ziemi Lubaczowskiej

29
LUTEGO

Lubaczowskie Impresje Muzyczne

2
MARCA

Charytatywny Bal Karnawałowy

InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra