Lubaczów
szukaj
Czwartek, 27 czerwca 2019r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Międzypokoleniowe spotkania i warsztaty
28-09-2018 10:30

Przez ostatnie tygodnie seniorzy oraz młodzież uczestnicząca w projekcie „Międzypokoleniowe smaki życia” wzięła udział w licznych działaniach. Spotkania i warsztaty,  w których brali udział miały na celu stworzenie wspólnej przestrzeni przyjaznej osobom w różnym wieku, a także zwiększenie świadomości uczestników spotkań na temat wpływu żywienia na zdrowie i samopoczucie.

W lipcu rozpoczął się trwający do końca sierpnia cykl spotkań dotyczących zdrowego stylu życia. Podczas tego wydarzenia uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się z dietetyczką Moniką Swatek, która opowiadała m.in. jak należy właściwie komponować swoją dietę, jakich produktów unikać oraz jakie powinno włączyć się do jadłospisu. Ponadto podczas jednego ze spotkań została przeprowadzona analiza składu ciała. Podczas spotkań omówionych zostało kilka zagadnień m.in. jak dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, w jaki sposób kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, jak właściwie komponować posiłki oraz o problemach związanych z niedoborem witaminy D. Każde spotkanie kończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczestników projektu, którzy pracowali w zespołach międzypokoleniowych.

>>Galeria 1<<


Równolegle odbywały się międzypokoleniowe spotkania rozwijające aktywność fizyczną. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez profesjonalnych trenerów z ImPuls Fitness w Lubaczowie. Podczas spotkań młodzież oraz seniorzy mogli nie tylko poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną, ale również dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz jakie czynniki wpływają na nasze ogólne samopoczucie. 

>>Galeria 2<<


Kolejnym działaniem, w jakim brali udział uczestnicy projektu były wyjazd na wizytę studyjną do Lublina, gdzie seniorzy oraz młodzież spotkali się z przedstawicielami Kooperatywy Lubelskiej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. czym jest znak FAIRTRADE oraz jak ważne jest organizowanie na rzecz społeczności lokalnych inicjatyw takich jak Jedzenie Zamiast Bomb czy Kuchnia Społeczna oraz kupowanie zdrowej żywności za sprawiedliwą cenę od lokalnych wytwórców. Podczas spotkania odbyły się również warsztaty zdrowego odżywiania, w trakcie których grupa wspólnie przygotowała smaczne, wegetariańskie potrawy oraz poznała nieznane dotąd przyprawy i połączenia smaków.

>>Galeria 3<<


We wrześniu międzypokoleniowa grupa brała udział w cyklu spotkań dotyczących zaburzeń psychosomatycznych prowadzonych przez dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaczowie - Małgorzatę Jachyrę-Mazepę. Spotkania służyły znalezieniu odpowiedzi na pytanie czym jest psychosomatyka, a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest wyrażanie swoich emocji.

>>Galeria<<


W październiku uczestnicy projektu zorganizują wspólnie Międzypokoleniową Kuchnię Społeczną dla mieszkańców Lubaczowa oraz spotkanie z diabetykami. Projekt „Międzypokoleniowe smaki życia” realizowany jest od maja tego roku dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Lubaczowie oraz Lubaczowskiego Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”. Wszystkie działania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Małgorzata Richter

wstecz


Informacje wprowadził: , 2018-09-28
Ostatnia modyfikacja: , 2018-09-27

KALENDARZ

25
CZERWCA

Bezpłatne badania mammograficzne

27
CZERWCA

X Zwyczajna Sesja Rady Miejskiej

29
CZERWCA

Odpust ku czci
św. apostołów
Piotra i PawłaInspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra