Lubaczów
szukaj
Czwartek, 22 sierpnia 2019r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Warsztaty w ramach projektu „Na tropie własnej tożsamości kulturowej”
28-11-2018 12:54


Międzypokoleniowa grupa uczestników projektu „Na tropie własnej tożsamości kulturowej” jest w trakcie warsztatów filmowych, architektonicznych, wzornictwa i podstaw projektowania strojów oraz tworzenia animacji VR 360 stopni.

Podczas warsztatów „Dawny Lubaczów Architektura XX wieku” uczestnicy projektu pracują nad makietą przedstawiającą dwa wybrane fragmenty Lubaczowa. Korzystając z  udostępnionych fotografii, pocztówek, dokumentów i publikacji ukazujących nasze miasto sprzed drugiej wojny światowej przy wsparciu eksperta - architekta Jakuba Magonia – uczestnicy projektu pracują ze skalą, uczą się myślenia przestrzennego oraz poznają nieistniejące już ulice i budynki.

 >>Galeria<<


Warsztaty tworzenia animacji VR 360 stopni mają na celu stworzenie wirtualnego lotu/spaceru w okularach VR 360 stopni, którym towarzyszyć będzie komentarz lektorski. Animacja obejmie fragment lubaczowskiego rynku. Dzięki stworzonej prezentacji będziemy mogli zobaczyć jakie zmiany zaszły w naszym mieście na przestrzeni lat (np. które budynki zniknęły z przestrzeni miasta) oraz poznać najważniejsze wydarzenia historyczne z nim związane. Za pracę nad animacją odpowiada Jakub Hader.

>>Galeria<< 

 

W ramach projektu uczestnicy biorą także udział w warsztatach wzornictwa i podstaw projektowania strojów, które prowadzi Anita Żmurko-Sieradzka. Podczas cyklu spotkań uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności dotyczące projektowania strojów. Nauczą się także cierpliwości, samodzielności i kreatywności, ponieważ sztuka szycia rozwija wyobraźnię i zdolności manualne, których uczniowie nie mają możliwości nabyć podczas zajęć w szkole. Ponadto w trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania historii mody i światowych trendów oraz jej najbardziej znanych twórców.

>>Galeria<<


W ramach projektu Patrycja Banaś i Patryk Rokiciński z Under The Mask Studio stworzą wraz z uczestnikami film przedstawiający życie kulturalne w Lubaczowie. Na podstawie zebranych informacji i przeprowadzonych do tej pory wywiadów powstał scenariusz filmu, którego motywem przewodnim jest tożsamość kulturowa, historia miasta i życie codzienne. W produkcji zostanie zaprezentowana twórczość artystyczna mieszkańców Lubaczowa jak również przypomniane zostaną sylwetki osób, które miały znaczący wpływ na rozwój kultury i sztuki w naszym mieście.

Projekt „Na tropie własnej tożsamości kulturowej” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/MKiDN2018.

 Małgorzata Richter

wstecz


Informacje wprowadził: , 2018-11-28
Ostatnia modyfikacja: , 2018-11-28


KALENDARZ

24
08

Targowisko (P)różności

25
08

XXV Turniej
im. Kazimierza Górskiego

14
10

XXII edycja konkursu
„Wiem wszystko
o mojej miejscowości”

InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra