Lubaczów
szukaj
Poniedziałek, 10 grudnia 2018r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

x

Organizacje

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Akademia Animacji Lokalnej – podsumowanie pierwszej edycji
03-12-2018 12:30


W sobotę, 1 grudnia, zakończyła się jesienna edycja Akademii Animacji Lokalnej – cyklu szkoleń skierowanych do osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Od października Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” w partnerstwie z czterema gminami z województwa podkarpackiego: Gminą Krasne, Strzyżów i Wiśniowa oraz Gminą Miejską Lubaczów, realizowała projekt „Aktywni lokalnie”. W ramach zadania wsparciem trenerów i tutorów objętych zostało kilkanaście osób pracujących z lokalną społecznością. W szkoleniach udział wzięli m.in. nauczyciele, wychowawcy, animatorzy, działacze lokalni, bibliotekarze, pracownicy placówek kulturalnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Podczas dwóch zjazdów, które odbyły się w październiku w Czudcu uczestnicy Akademii poznali nowe, aktywne metody i techniki pracy z grupą, takie jak: drama, tutoring, storytelling. Ponadto korzystając z wiedzy i doświadczenia trenerek lokalni działacze uczyli się jak budować efektywny zespół, angażować i motywować do działań oraz przeprowadzać diagnozę potrzeb. Na zakończenie działań uczestnicy mieli za zadanie przeprowadzić w swoich miejscowościach inicjatywę lokalną.

Uczestniczki grupy inicjatywnej z Lubaczowa – Małgorzata Richter, Małgorzata Mizyn oraz Renata Płoskoń – do wspólnego działania zaprosiły młodzież. Celem przeprowadzonej inicjatywy było zwiększenie wiedzy dotyczącej historii miasta i kraju wśród młodych ludzi, poznanie nowych metod pracy oraz nabycie umiejętności technologicznych poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnych, dzięki którym mogli poznać historię miasta.

Podczas warsztatów młodzież zajęła się tworzeniem przestrzennych instalacji-historii, zamkniętych w kartonowych pudełkach, do wnętrza których będzie można spojrzeć jedynie przez „dziurkę od klucza”. Uczestnicy spotkania korzystając ze starych zdjęć, obrazów, pocztówek oraz wycinków z gazet stworzyli miniaturowe wystawy przedstawiające zmieniający się na przestrzeni ostatnich 100 lat Lubaczów. W spotkaniu wziął również udział Dariusz Sałek z Muzeum Kresów, który opowiedział o historii miasta. Gotowe pudełka można było obejrzeć 21 listopada podczas wystawy w Szkole Podstawowej nr 2.

Podczas kolejnego spotkania młodzież wzięła udział w smartfonowej grze terenowej. Ich zadaniem było wykonanie misji – przejścia przygotowanej trasy i rozwiązanie zagadek dotyczących historii miasta i jego mieszkańców. Następnie każdy uczestnik mógł nauczyć się samodzielnie przygotowywać taką grę w aplikacji Actionbound.

Kolejna edycja Akademii Animacji Lokalnej rozpocznie się już 10 grudnia. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” http://www.dobrezycie.org/.

Projekt „Aktywni lokalnie” jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
wstecz


Informacje wprowadził: , 2018-12-03
Ostatnia modyfikacja: , 2018-12-03


KALENDARZ

13
GRUDNIA

Sesja Rady Miejskiej

15
GRUDNIA

Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła Artystycznego

16
GRUDNIA

V kolejka
ALPS Lubaczów

22
GRUDNIA

Kiermasz Świąteczny

23
GRUDNIA

III Liga Futsalu

30
GRUDNIA

III Liga Futsalu

InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra