Lubaczów
szukaj
Czwartek, 23 maja 2019r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Spotkanie samorządowców z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz i marszałkiem województwa Władysławem Ortylem
07-03-2019 10:29


W środę (6.03) w Starostwie Powiatowym samorządowcy z naszego powiatu spotkali się z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz i marszałkiem województwa Władysławem Ortylem. Dyskusja dotyczyła rozwoju regionalnego i turystycznego Ziemi Lubaczowskiej.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie najważniejszych planów inwestycyjnych. Rozmawiano o planach połączeń komunikacyjnych, zwiększeniu możliwości potencjału linii kolejowej 101 Munina – Hrebenne, promocji walorów turystycznych Roztocza, perspektywach rozwojowych uzdrowiska Horyniec, promocji terenów inwestycyjnych Parku Przemysłowego Lubaczów i innych położonych na terenie powiatu, możliwości wykorzystania potencjału kopalni siarki w Baszni Dolnej, funkcjonowaniu szpitala powiatowego, preferencjach dla powiatu lubaczowskiego jako najbiedniejszego w województwie podkarpackim w nowej perspektywie finansowej. Samorządowcy zwracali uwagę Marszałka głównie na rozbudowę dróg, które są niezbędne w rozwoju gospodarczym naszego terenu.

- Inwestycje drogowe są dla nas szansą, byśmy mogli uruchomić nowe inwestycje gospodarcze, a te już działające mogły się rozwijać. Nasze pomysły związane z rozwojem turystyki czy tych elementów, które wiążą się z dziedzictwem lokalnym staramy się realizować w postaci wydarzeń, takich jak np. Festiwal Dziedzictwa Kresów, Folkowisko czy Cieszanów Rock Festiwal. Bardzo ważne jest, by w tych i innych wydarzeniach mógł aktywnie uczestniczyć turysta, dlatego zależy nam, by inwestycje drogowe przyspieszyć. Turysta musi sprawnie dotrzeć do miejsca, w którym te wydarzenia się odbywają.– mówił Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Potencjały i problemy Lubaczowa przedstawił Burmistrz Krzysztof Szpyt. – Interwencja drogowa jest potrzebna, bo cały czas w wojewódzkie podkarpackim postrzegani jesteśmy jako powiat peryferyjny, choć mamy dużo atutów, które pokazujemy. Hasło „zrównoważony rozwój w powiecie lubaczowskim” bardzo łatwo będzie można zrealizować i zobaczyć jak to działa. Jesteśmy do dyspozycji, bo chcemy chociaż troszeczkę dorównać do tych centrów, które skupione są wokół dużych miast. My się staramy, wykorzystujemy na ile możemy środki unijne. Ewidentnie widać, że radzimy sobie dobrze, ale trzeba nam pomóc, żeby ten skok cywilizacyjny był większy.

- Pomóc trzeba tym bardziej, że sobie radzicie, bo warto pomagać komuś, kto te środki i fundusze wykorzysta na konkretne działania. – deklarował marszałek Władysław Ortyl.

Uczestnicząca w spotkaniu poseł Anna Schmidt–Rodziewicz podkreślała znaczenie takich spotkań, debaty o przyszłości, a także wagę i konieczność współpracy pomiędzy samorządami, zachęcając włodarzy z naszego powiatu do sięgania po środki wojewódzkie, rządowe i unijne. - Państwo sami jako samorządy lokalne nie dysponujecie środkami, aby zrealizować większe inwestycje i konieczna jest współpraca samorządów wszystkich szczebli, ale także samorządów z rządem. Cieszę się, że spotykamy się w takiej formule, bo takie debaty powinny się odbywać, dla dobra powiatu i gmin.

wstecz


Informacje wprowadził: , 2019-03-07
Ostatnia modyfikacja: , 2019-03-08
KALENDARZ

26
MAJA

Wybory do Parlamentu Europejskiego

31
MAJA

XII Ogólnopolski Festiwal Słowa

1-2
CZERWCA

XII Ogólnopolski Festiwal Słowa

14-16
CZERWCA

Dni Lubaczowa 2019InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra