Lubaczów
szukaj
Sobota, 19 października 2019r.




Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Dni Lubaczowa
17-06-2019 13:13


W weekend 14-16 czerwca cały Lubaczów świętował. Tegoroczne, trzydniowe Dni Lubaczowa obfitowały w wiele wydarzeń artystycznych i sportowych.

Święto miasta rozpoczęło się uroczystą sesją Rady Miejskiej. W czasie obrad Radni podjęli uchwały w sprawie uhonorowania wpisem do Honorowej Księgi Miasta dziewięć osób, które w znacznym stopniu zasłużyły się dla Lubaczowa. Wpisem wyróżniono Jerzego Zygmunta Czekalskiego, Adama Kantora, Mariusza Olbromskiego, Jana Połocha, Kazimierę Ruper, Adama Słomianego, Marię Bukową, Czesławę Manasterską i Jana Bogusza.



W piątek (14.06) ulicami w barwnym korowodzie przeszli uczniowie lubaczowskich szkół oraz podopieczni przedszkoli. Jury wyróżniło najlepiej przebranych uczestników Żakinady, którzy otrzymali nagrody. Podczas obrad komisji czas wypełniły występy artystyczne dzieci. Oficjalnego otwarcia Dni Lubaczowa dokonali Burmistrz wraz z burmistrzami miast partnerskich.



Po południu na Orliku odbył się Festiwal Piłkarski Przedszkolaka, a na Rynku, na scenie zaprezentowały się grupy taneczne oraz sekcje wokalne Miejskiego Domu Kultury. Wieczorem wyświetlono Kino pod gwiazdami. Przedpremierowo pokazano film animowany z 2019, trzecią część cyklu „Jak wytresować smoka”. Nieco starsi obejrzeć mogli fantastycznonaukowy film akcji „Deadpool 2”.



Sobota upłynęła w sportowym stylu. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Memoriał im. Leszka Gorczycy, a w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrany został Turniej Siatkówki Kobiet. Z kolei w centrum miasta dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w XIX Kryterium ulicznym im. Przemysława Inglota. Z pokazem trików piłkarskich Football Freestyles wystąpili Konrad Dybaś i Jaromir Poprawa. Z pokazem tańca „Zumba” wystąpił klub Fitness Batuka. W sobotę także odbył się Festiwal Biegów. Biegacze rywalizowali ze sobą w Lubaczowskiej Piątce, Dziesiątce i Marszu Nordic Walking. Szczegółowe wyniki znajdują się pod linkiem http://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-OPEN-K.M-121.pdf. Wydarzenie organizowane było pod hasłem „… by żyć tak jak Wy…” i dedykowane zostało Kamilkowi Kopciuchowi, który choruje na opóźnienie psychoruchowe oraz padaczkę.



W sobota zakończyła się muzycznie. Na scenie pojawiły się gwiazdy wybrane przez Młodzieżową Radę Miasta – Guzior i Kartky. Odbyła się też dyskoteka z DJ UNDER G.





W niedzielę na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” ruszyła kolejna edycja Lubaczowskiej SHOPY – giełdy rzeczy używanych.


Po południu na scenie wystąpili: Combo Jazzowe Państwowej Szkoły Muzycznej, Billie Jean, Crazy Train, Music Rage, Defenders, TNT, Troll, Rebel House *SIDUS*. Odbył się pokaz sprawności strzelców Jednostki Strzeleckiej 2033. Dla nieco starszych mieszkańców wystąpił zespół Trubadurzy. Dni Lubaczowa zakończyły się wraz z występem zespołu Sebastian Riedel i Cree.



wstecz


Informacje wprowadził: , 2019-06-17
Ostatnia modyfikacja: , 2019-06-17










KALENDARZ

14
10

XXII edycja konkursu
„Wiem wszystko
o mojej miejscowości”









InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787



realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra