Lubaczów
szukaj
Wtorek, 18 lutego 2020r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Lubaczów na XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego
13-09-2019 15:00


Na XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który miał miejsce 13-15 maja w katowickim Spodku oraz MCK, zawitały rzesze zainteresowanych, wśród których nie zabrakło wielu znamienitych gości. W wydarzeniu brało udział ponad 12,5 tysiąca uczestników z wielu krajów świata; obecnych było także 1000 prelegentów. Obrady trwały 3 dni i dotyczyły zagadnień takich jak edukacja, zrównoważony rozwój, nowe technologie, rozwiązania ekologiczne, poprawianie współpracy międzynarodowej nie tylko w obrębie Unii Europejskiej, ale także na innych kontynentach. Stanowiły tym samym największą biznesową imprezę Europy Centralnej.

Podczas trzydniowego wydarzenia można było wziąć udział w 77 panelach tematycznych, prowadzonych przez światowej klasy ekspertów w dziedzinach gospodarki, rozwoju, edukacji, ekonomii, cyfryzacji oraz wielu innych. Tak skoncentrowana dawka praktycznych informacji, wiedzy oraz konstruktywnych wniosków, okazała się bezcenna przy zrozumieniu wyzwań, jakie ma przed sobą Europa – i świat – w drodze ku bezpiecznemu, stabilnemu i zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu.

Zagadnienie rozwoju gospodarczego było podczas Kongresu obecne pod licznymi postaciami: począwszy od edukacji i zarządzania, poprzez ekologię, ekonomię i przemysł, a skończywszy na górnictwie, przestrzeni cyfrowej i innowacyjności. Nie zabrakło również podjęcia tematów z dziedziny smart city – nowoczesnych rozwiązań mających na celu uczynić miasto przyjaznym dla mieszkańców i inwestorów, prawa – prawnych aspektów zarządzania firmami, przedsiębiorstwami i spółkami; a także z obszaru etyki – zachowaniem balansu między rozwojem a dobrem obywateli.

Lubaczów również miał swój udział. Impreza okazała się doskonałym miejscem odbycia wielu interesujących spotkań, zarówno z autorytetami świata biznesu i środowisk naukowych, a także polityki. Była to świetna okazja do zaprezentowania oferty Parku Przemysłowego Lubaczów przedsiębiorcom, co wzbudziło ich spore zainteresowanie. Ponadto, udział w tak licznych panelach tematycznych prowadzonych przez ekspertów z wielu krajów Europy, pozwolił lepiej zrozumieć trendy panujące obecnie na rynku, i w efekcie dostosować do nich ofertę inwestycyjną Lubaczowa.

Miasto Lubaczów reprezentowali: Zastępca Burmistrza – Janusz Waldemar Zubrzycki oraz inspektor ds. obsługi inwestora – Michał Żychowski.
wstecz


Informacje wprowadził: , 2019-09-13
Ostatnia modyfikacja: , 2019-09-13


KALENDARZ

InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra