Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
Mateusz Kubiszyn Mistrzem Świata! Ważny i Pietraszek boksowali w Anglii
02-12-2019 11:59

Lubaczowianin, Mateusz Kubiszyn – zawodnik KKS Sporty Walki Poznań, po raz drugi w karierze wywalczył tytuł Mistrza Świata w formule full contact.

W tym roku Mistrzostwa Świata w kickboxingu odbywały się w Turcji. Inauguracja zawodów miała miejsce 26 listopada, do zawodów stanęło 33 reprezentantów Polski, w tym 13 zawodniczek i 20 zawodników, a wśród nich pochodzący z Lubaczowa – Mateusz Kubiszyn.

Były to trzecie mistrzostwa dla Kubiszyna, w 2015 roku w kat. do 86 kg pokonał jednogłośnie na punkty Rosjanina Igora Kopylova, w 2017 roku, w tej samej kategorii wagowej musiał uznać wyższość rywala i do Polski wrócił bez tytułu. Tym razem lubaczowski kickboxer w Antalyi stanął w ringu w kategorii do 91 kg. W drodze do złota, najpierw pokonała Mistrza Azji, następnie w walce półfinałowej Ukraińca, by w ostatecznym starciu wygrać z zawodnikiem z Rosji.

Ostatecznie Polacy z Mistrzostw Świata wrócili z 5 medalami (1 złoto, 1 srebro, 3 brązowe) tym samym zajmując 5 miejsce wśród 67 państw na tegorocznych zawodach.

W ostatni weekend listopada, Maciej Ważny – zawodnik lubaczowskiej szkoły kickboxingu „Game Over” oraz lubaczowianin Mieszko Pietraszek uczestniczyli w zawodach bokserskich „The First Step – Multicombat Event” w angielskim Leicester.

Obaj wygrali swoje walki przed czasem. Ważny, w walce wieczoru zwyciężył przez nokaut w 2 rundzie w kat. – 71,5 kg, tym samym zdobywając mistrzowski pas. Pietraszek pokonał swojego przeciwnika w kat. – 75 kg już w pierwszej rundzie, zaznaczając swoją dobrą dyspozycję tego dnia. Tym samym obaj zawodnicy potwierdzili swoją wartość na arenie bokserskiej.

Ostatni weekend listopada należał do małego miasta Lubaczowa, z którego pochodzą ludzie z wielkim sercem wojownika.