Lubaczów
szukaj
Środa, 20 października 2021r.

Invest in Lubaczow


Wiadomości

Miasto

Urząd

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

Ochrona Środowiska

Dostępność

x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Dni Lubaczowa
21-06-2021 12:28

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciły Dni Lubaczowa. Mieszkańcy i goście miasta przez trzy dni (18-20.06) uczestniczyli w licznych wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

W piątek (18.06) Rynek zamienił się w Piłkarskie Miasteczko. Pojawił się stół do piłkarzyków i tor przeszkód. Otwarta została także strefa chillout. O godz. 16:00 rozegrany został „Turniej FIFA 21 na PlayStation 4”. Zwycięzcą został Jakub Łeski, który w finale pokonał Ryszarda Kurka. Laureat pierwszej nagrody wyróżnił się postawą sportową – swoją nagrodę oddał Stasiowi Wójciakowi, z którym rozegrał swój pierwszy mecz.
Gdy zawodnicy rywalizowali ze sobą na Rynku, w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną. Leśnicy opowiedzieli o początkach swojej zawodowej współpracy, która z czasem przerodziła się w przyjaźń. Z wielkiej pasji do natury i gór powstał najsłynniejszy leśny profil na Facebooku, za pomocą którego leśnicy z Baligrodu promują swój region, opowiadają o zwierzętach oraz roślinach. Są współautorami (obok Macieja Kozłowskiego) bestsellerowej książki „Zanim wyjedziesz w Bieszczady”. Spotkanie zorganizowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.
O godz. 21:00 na Rynku w ramach Kina pod Gwiazdami wyświetlono komedię „Potworna rodzinka”. Animacja opowiadała o rodzinie Sielksich, którzy wybrali się na bal przebierańców. Zabawa była przednia do chwili, gdy okazało się, że na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością.

Sobota (19.06) rozpoczęła się na sportowo. Na Orliku i hali sportowej MOSiR odbył się Mityng Sportowy. O godz. 9:00 ruszyły turnieje siatkówki kobiet, koszykówki i piłki nożnej. O godz. 14:00 rozpoczęły się zawody biegowe dla dzieci i dorosłych, nie zabrakło dmuchańców i waty cukrowej. Rozegrano także turniej Bumper Ball.Dzień zakończył występ gwiazdy wieczoru – Kasi Cerekwickiej, która w Lubaczowie, rozpoczęła swój sezon po pandemii. Nie ukrywała radości z tego, że znów może spotkać się z publicznością. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury usłyszeliśmy m.in. największe przeboje artystki: „Na kolana”, „Bez Ciebie”, „Szczęście”, „S.O.S”, ale również piosenki z najnowszej płyty „Pod skórą”.
Niedzielne Dni Lubaczowa zapoczątkował Turniej Siatkowy Mężczyzn. Zawodnicy spotkali się o godz. 9:00 w hali MOSiR. Z kolei biegacze na linii startu V Lubaczowskiej Piątki stanęli o godz. 10:00. Trasa przebiegała ulicami miasta i przez Las Niwki. Jako pierwszy linię mety przekroczył Wojciech Pelczar. Zaraz za nim pojawił się Michał Biały, a jako trzeci kibicom ukazał się Michał Naspiński. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Rychlak. Drugie miejsce zajęła Anna Śliwa, a trzecie – Anna Cencora. Z kolei w Marszu Nordic Walking pierwsze miejsce wywalczyła Erwina Wilusz. Na drugim miejscu na podium stanęła Małgorzata Kubiszyn, a na trzecim – Irena Rykała. W grupie mężczyzn najszybsi byli: Marek Sokołowski, Wojciech Kułakowski i Grzegorz Gwozda.
Po południu, o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się Festiwal Blues Lubaczów 2021. Na scenie wystąpili Music Rage, Defenders, TNT, Rebel House, Crazy Train i Troll.
Dni Lubaczowa zakończyły się występem gwiazdy wieczoru - wystąpił „Gary Moore Tribute Band Feat. Jack Moore”.wstecz


Informacje wprowadził: , 2021-06-21
Ostatnia modyfikacja: , 2021-06-21
InspireHub - GIAP

NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
+48 16 632 80 19
+48 606 369 234
realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2020 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra