Lubaczów
szukaj
Środa, 8 grudnia 2021r.

Invest in Lubaczow


Wiadomości

Miasto

Urząd

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

Ochrona Środowiska

Dostępność

x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
W MDK przedstawili innowacyjne rozwiązania
11-10-2021 11:42


To była platforma spotkań między biznesem i samorządami. W czasie spotkania wymieniano się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Poszukiwano również innowacyjnych rozwiązań dla miast. W czwartek (7.10) w Miejskim Domu Kultury odbyła się III Konferencja Smart City Smart Village. Inteligentne miasto, inteligentna gmina. Jak tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom za pomocą ekologicznych, inteligentnych rozwiązań.

Było to kolejne wydarzenie tematycznego cyklu konferencji dla samorządów, które odbyły się w innych częściach Polski (Mazury, Górny Śląsk). Spotkanie skierowane zostało głównie do samorządowców, ponieważ jego celem było zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu z firmami oferującymi urządzenia i usługi podnoszące jakość życia mieszkańców. Obecny czas niesie włodarzom nowe wyzwania, które powinny być odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. To już nie tylko kwestie budowy czy rewitalizacji obiektów, ale także podnoszenie jakości życia poprzez cyfryzację i łatwy dostęp do usług publicznych, wyposażania terenów w nowoczesne, wygodne i spełniające odpowiednie standardy urządzenia.

W MDK poszukiwano najlepszych rozwiązań i możliwości współpracy. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Musimy zacząć proces myślenia o takim podejściu do nowych zadań inwestycyjnych, żeby wszędzie tam, gdzie można, już wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne, które na pewno będą skutkować pozytywnie na przyszłość – mówił Burmistrz.

Słowa uznania padły od Anny Huk – Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego, która w imieniu Marszałka Władysława Ortyla pogratulowała organizatorom przygotowania tak wartościowego spotkania.

- Myślę, że konferencja na pewno przyniesie wiele owoców wymiany doświadczeń, inspiracji na przyszłość, ale też pokaże to, co mogą polskie firmy – mówiła Anna Huk.

Odczytany został także list od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart.

- Niskoemisyjne rozwiązania cieszą się stale rosnącą popularnością, dlatego obecny czas wymaga od nas otwartości oraz elastyczności. Dzięki tym cechom mamy szansę polepszyć komfort życia mieszkańców naszego województwa. Jest mi niezmiernie miło, że miasto Lubaczów szuka rozwiązań, za którymi stoi ekonomiczność, ekologia oraz funkcjonalność – napisała Ewa Leniart.

Później przedstawiciele firm Schreder, Blinkee.city, ZPAS Group, Ibombo, Glasdon opowiedzieli o kooperacji dla zrównoważonego rozwoju i zaprezentowali modernizację oświetlenia we Włocławku. Rozmawiali o rozwiązaniach mikromobilności dla miast i szukali odpowiedzi na pytania „Jak będzie wyglądał transport przyszłości?” i „Jak innowacje wpływają na zrównoważony rozwój miast i optymalizują koszty ich zarządzania?”. Pokazali również stacje ładowania samochodów elektrycznych i rozwiązania dla Smart City. Na scenę wkroczył także Piotr Hołubowicz z firmy SEEDiA, który poprowadził panel dyskusyjny nt. Strategia Rozwoju Smart City & Smart Village.

Organizatorem lubaczowskiej edycji Konferencji Smart City Smart Village było Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Zapis cyfrowy Konferencji dostępny jest na YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=H60CJyRCNAA 


wstecz


Informacje wprowadził: , 2021-10-11
Ostatnia modyfikacja: , 2021-10-11
InspireHub - GIAP

NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
+48 16 632 80 19
+48 606 369 234
realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2020 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra