Setne urodziny Pani Zofii Gębarowskiej
W sobotnie popołudnie, 28 listopada w Lubaczowie swoje 100 urodziny świętowała Pani Zofia Gębarowska, z domu Mamczura. Jubilatkę w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym odwiedzili Burmistrz Miasta Lubaczowa Krzysztof Szpyt oraz delegacja Urzędu Miejskiego.
29-11-2015 12:47
Lubaczowianin Mateusz Kubiszyn Mistrzem Świata!
Reprezentant Polski – Mateusz Kubiszyn został złotym medalistą Mistrzostw Świata w kickboxingu w formule full contact w kategorii – 86 kg. Lubaczowianin w finałowej walce pokonał Rosjanina Igora Kopylova jednogłośnie na punkty 3:0.
29-11-2015 19:50
„Lekarstwo na umysł” – warsztaty biblioterapeutyczne
Rozwijanie przez czytanie, biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji oraz wobec agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, modele postępowania biblioterapeutycznego, to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas dwudniowych warsztatów.
26-11-2015 08:27
Wystawa w Muzeum Kresów: „Kardynał Władysław Rubin. Kresowianin w służbie Kościoła i Ojczyzny"
W 2015 roku przypada 25. rocznica śmierci kardynała Władysława Rubina (1917-1990) - kapłana Archidiecezji Lwowskiej, wybitnego hierarchy Kościoła Polskiego i Powszechnego. Postaci tej poświęcona jest najnowsza wystawa w Muzeum Kresów we Lubaczowie.
25-11-2015 13:13
Tydzień Edukacji Globalnej 2015 już za nami
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a zwłaszcza młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Urzeczywistnianie równości”.
24-11-2015 09:46
Lubaczowianie na Pucharze Karate SGI Poland
Czternastego listopada bieżącego roku odbyły się zawody w Pucharze Karate Shotokan Goshindo Institute. 13 zawodników i zawodniczek reprezentowało Lubaczów podczas zawodów w Słupsku.
23-11-2015 09:11
Zawodnicy LASW na Pucharze Kraju w Karate Tradycyjnym Fudokan
14 listopada 2015 r. zawodnicy Lubaczowskiej Akademii Sztuk Walki wzięli udział w Pucharze Kraju Karate Tradycyjnego Fudokan w Janowie Lubelskim. Zawody miały charakter ogólnopolski. Nasza reprezentacja liczyła 33 zawodników.
16-11-2015 11:30
Rozstrzygnięcie XVIII edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”
Ponad 100 prac wpłynęło na XVIII edycję konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”, którego finał odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.
16-11-2015 07:54
Inauguracja MAAWsport Ligi i Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, wygrana AS Procadii w IV Lidze Podkarpackiej!
W weekend, czternastego i piętnastego listopada swoje rozgrywki rozpoczęły zespoły biorące udział w ALPS oraz halowej lidze piłki nożnej – MAAWsport Liga. Dodatkowo w niedzielę, IV-ligowy zespół siatkówki z Lubaczowa wygrał w Dukli z liderem 3:1.
15-11-2015 23:56
Lubaczowianie zdobyli Kraków!
II Krakowski Bieg Niepodległości, który odbył się 8 listopada br. został zdominowany przez lubaczowskich biegaczy, którzy zostali wybrani "Najlepszą Firmą" podczas zawodów, jak również zwyciężyli w klasyfikacji "Najzdrowsza Firma"!
13-11-2015 09:19