Lubaczów
szukaj
Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

LS

Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje


MZGKiM w Lubaczowie

Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej

 +48 16 632 90 95

Hydrofornia
+48 16 632 16 70

Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500

Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

InspireHub - GIAP


Geoserwis Mapy
Aktualności drukuj
Dzięki Tobie, ktoś poradzi sobie w życiu – zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki!
02-12-2014 10:02

Finał Szlachetnej Paczki już 13-14 grudnia, a w Lubaczowie jeszcze wiele Rodzin czeka na swojego Darczyńcę.

Szlachetna Paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy ludzi – Wolontariuszy, potrzebujące Rodziny i Darczyńców. Razem realizujemy ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym wsparcie materialne, motywujemy Rodzinę do poradzenia sobie w trudnej życiowej sytuacji.Dzięki spotkaniom i rozmowom z Rodzinami wolontariusze SZP włączyli do projektu tylko te, co do których mają pewność, że naprawdę potrzebują pomocy, a otrzymane wsparcie może być dla nich inspiracją do zmiany. Poznali ich sytuację oraz konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzyli opisy, które trafiły do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Znajduje się tam też historia Rodziny Pani Moniki:
Pani Monika (27 l.) wraz z mężem Krzysztofem (40 l.) wychowują piątkę dzieci: Klaudię (7 l.), Staszka (5 l.), Amelię (4 l.), Józię (3 l.) oraz Łukaszka (1 rok). Mieszkają razem z babcią Ludwiką (74 l.).
Rodzina zmaga się z trudnościami od 4 lat. Mieszkają w małym drewnianym domku z jednym pokojem oraz kuchnią. Wszystkie dzieci śpią razem z rodzicami w niewielkiej izbie ogrzewanej piecem kaflowym, natomiast babcia w kuchni na starym tapczanie. W lutym na świat ma przyjść nowy członek rodziny, rodzice martwią się o zapewnienie dobrych warunków dla noworodka. Dużym problemem w tej sytuacji jest mała łazienka, w której z powodu zimna nie da się kąpać dzieci. Pan Krzysztof pracuje w lesie jako drwal, praca jest niestabilna i nisko płatna, zarabia jedynie 600 zł. Babcia pomaga młodym rodzicom jak tylko może. Opiekuje się dziećmi, gotuje obiady, oraz, w miarę możliwości, robi najważniejsze zakupy. Jednak jej renta (720 zł) w obliczu wielu potrzeb szybko przestaje wystarczać na bieżące wydatki. Na dochody rodziny składają się również zasiłki rodzinne oraz zapomoga od gminy (łącznie jest to 1063 zł). Po opłaceniu rachunków za mieszkanie i leków dla Pani Ludwiki, na utrzymanie pozostaje miesięcznie 268 zł na osobę.
Niedawno Pan Krzysztof zaczął remontować budynek gospodarczy znajdujący się blisko starego domu. Ma on pełnić w przyszłości rolę nowego domu dla jego rodziny. Dzieci będą w końcu miały godne warunki do nauki oraz zabawy, a ogrzewana łazienka pozwoli im normalnie funkcjonować. Jednak z powodu niskich dochodów i wielu wydatków prace ciągle są odwlekane w czasie.
Rodzina za najważniejszą potrzebę wskazuje żywność. Jest ona kosztowna i bardzo jej potrzeba. Bardzo wdzięczni będą również za wózek dla noworodka.

Takim Rodzinom chcemy pomagać. Darczyńcy do 13 grudnia mogą wybrać konkretną Rodzinę z naszego rejonu (Lubaczów i okolice) i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.
Paczki nie trzeba przygotowywać samemu. Można zaprosić do jej skompletowania przyjaciół, rodzinę, całą klasą, szkołę bądź grupę znajomych z pracy.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Szlachetnej Paczki!
Przygotowana przez Ciebie pomoc może stać się dla Rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Obdarowani poczują się wartościowi, dostaną wiadomość: „Jesteście dla nas ważni!”. To najpiękniejsze, co można dać człowiekowi.

Wolontariuszka Szlachetnej Paczki
Beata Paluszek
wstecz


Informacje wprowadził: , 2014-12-02
Ostatnia modyfikacja: , 2014-12-12x

dla Przedsiębiorców

dla Turystów

dla Mieszkańców

Kultura, Oświata, Sport

Galerie Fotograficzne

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
LUT

„Mistrza Ortografii
Ziemi Lubaczowskiej 2017”

22
LUT

Warsztaty
z Jarosławem Figurą

22
LUT

Konkurs Matematyczny
„MaGMa”

23
LUT

XXXII
zwyczajna sesja
Rady Miejskiejrealizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2015 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra