Lubaczów
szukaj
Czwartek, 12 grudnia 2019r.
Wiadomości

Miasto

Urząd

Informacja publiczna

Instytucje

Organizacje

Kultura, Oświata, Sport

x

Ochrona Danych Osobowych

Aktualności drukuj
„Ekologiczne środowisko - zdrowy człowiek” czyli IV Piknik Ekologiczno-Geologiczny
30-08-2019 12:19


Starosta Lubaczowski zaprasza 11 września na lubaczowski Rynek na IV edycję Pikniku Ekologiczno-Geologicznego - w tym roku w nowej odsłonie, pod nazwą „Ekologiczne środowisko - zdrowy człowiek”. Partnerem przedsięwzięcia jest m.in. Burmistrz Miasta Lubaczowa.

Wydarzenie zostało poszerzone o aspekt geologiczny, stąd w programie znajdą się m.in. zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, pokazy i konkursy z zakresu geologii i paleontologii, stanowiska geologiczne z kolekcjami skał i minerałów czy prelekcja „Poczet polskich dinozaurów”.

Piknik rozpocznie się o godz. 8:30. Po wystąpieniu zaproszonych gości, ze spektaklem ekologicznym „Bukiet talentów” wystąpi dla najmłodszych Teatr „Kultureska”. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi.

Stowarzyszenie „Ekoskop” poprowadzi z kolei happening antysmogowy, podczas którego zostaną podane informacje m.in. o stanie powietrza w powiecie lubaczowskim. W plenerowym laboratorium będzie można zbadać stan powietrza, a delegacje ze szkół przejdą z hasłami antysmogowymi. Nie zabraknie też „Zielonego mikrofonu”, czyli prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży ze szkół.

W sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego zaplanowano z kolei prelekcje popularno-naukowe, dotyczące m.in. polskich dinozaurów czy roślin epoki karbonu.

Na scenie pikniku zostaną również zaprezentowane produkty ekologiczne i tradycyjne, a na płycie rynku instalacje odnawialnych źródeł energii i kotłów ekologicznych. Ze swoimi stoiskami edukacyjno–promocyjnymi przyjadą także m.in.: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Oleszyce, Lubaczów i Narol), Centralne Muzeum Geologiczne w Warszawie, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, "Uzdrowisko Horyniec" Sp. z o. o. i Zespół Szkół w Oleszycach.

Tradycyjnie już podczas imprezy w strefie wymiany surowców wtórnych, każdy uczestnik, który przyniesie minimum 5 kg makulatury /10 butelek albo innych opakowań szklanych/ 20 zgniecionych butelek PET/ 20 zgniecionych puszek aluminiowych/10 szt. baterii lub 1 kg elektrośmieci otrzyma sadzonkę drzewka.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Środowiska, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i Podkarpacki Kurator Oświaty.


wstecz


Informacje wprowadził: , 2019-08-30
Ostatnia modyfikacja: , 2019-09-13


KALENDARZ

23
12

Kiermasz Bożonarodzeniowy

InspireHub - GIAP

Geoserwis Mapy


NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95
 

Hydrofornia

  +48 16 632 16 70
 
Oczyszczalnia Ścieków
+48 16 632 26 21
 
Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2017 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra